Носителят на Купата на Лигата на Франция Сент Етиен сложи край на серията от четири мача без победа в Лига 1 и в двубой от 10 кръг се наложи с 3:2 над Лориен.

Три загуби и едно равенство в предишните четири срещи отдалечиха “зелените” от челото на класирането, но силен старт срещу Лориен върна отбора на победния път.

Сент Етиен дръпна с два гола в първите 15 минути след попадения на Брандао и Бенжамен Корне. Ян Жофре върна един гол за гостите девет минути преди почивката.

Макс Градел върна аванса на домакините от два гола, а дори и попадението на Венсан Абубакар шест минути преди края не успя да предотврати загубата на Лориен.

На 20 октомври (неделя): Олимпик (Лион) – Бордо

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 24, 2.Монако 22, 3.Лил 20, 4.Нант 19, 5.Олимпик (Марсилия) 17 и др.