Сент Етиен се доближи до местата, даващи право за участие в европейските клубни турнири, след като надделя у дома над Троа с 1:0 в среща от 33-ия кръг на Лига 1. Неал Маупай вкара единствения гол в 75-ата минута и по този начин изкачи отбора си на пета позиция с 51 точки, колкото има и четвъртият Рен.

Лориен спечели гостуването си на Каен с 2:1 след като Бенжамин Жиано в 17-ата и Абдул Махийд Варис от дузпа в 47-ата донесоха преднината. Почетното попадение за домакините вкара Денис Апиа в 64-ата минута.

Реймс победи Нант с 2:1 у дома. Принц Онианге направи 1:0 в 11-ата минута, а Йохан Аудел изравни в 68-ата. Победния гол бе дело на Никола Депревил в 80-ата минута, а гостите останаха с 10 души в 85-ата, след като Ясин Баму получи директен червен картон.

Толуза победи Бастия с 4:0 в домакинството си от този кръг. Висан Бен Йедер откри в 57-ата минута, а Мартин Брайтвайте удвои в 62-ата.

В 67-ата минута Яник Кахузак от Бастия бе изгонен за втори червен картон. Нови две попадения за домакините вкараха Оскар Трехо в 70-ата и Висан Бен Йедер в 80-ата минута.

Анжер и Аячо завършиха 0:0.