Сент Етиен победи с 2:1 при визитата си на Реймс в среща от 20-ия кръг във френската Лига 1 и задмина шампиона ПСЖ на третото място в подреждането. Йоан Моло (44) и Ромен Хамуна (48) подсигуриха успеха на „зелените”, а Рено Коад си реализира автогол в последната 90-а минута и оформи крайния резултат. Така Сент Етиен събра 39 точки и се изкачи на третото място във временното класиране. Реймс е десети с 28 точки.

Евиан и Рен завършиха 1:1 в друга среща от кръга. Адриен Томасон (63) даде преднина на домакините от Евиан, а Пол Жорж Нтеп (66) изравни малко след това и донесе точката на Рен. Ола Тойвонен пропусна дузпа за гостите в 52-ата минута. Рен е девети с 29 точки, а Евиан заема 17-а позиция точно над чертата с 20 точки.

Гинган пък срази Ланс с 2:0 след попадения на Кристоф Мандане (17) и Клаудио Беавю (76-дузпа), събирайки 25 точки, които му отреждат 13-а позиция. Ланс е под чертата на 18-о място с 19 точки.

Лил записа втора домакинска победа тази седмица, след като надви Каен с минималното 1:0 след гол на швейцареца Михаел Фрай (20). Със същия резултат три дни по-рано „кучетата” бяха победили и Евиан в отложена среща. Така те вече имат 27 точки и заемат 11-о място във временното класиране. Каен е на последното 20-о място с 15 точки.

Ница пък обърна у дома Лориен с 3:1. Гостите поведоха след гол на Бенжамин Жано (6) след пас на Мостефа, но Ерик Бутек (29-дузпа) изравни, а Алекси Босети (60) и Карлос Едуардо (67) направиха обрата пълен след почивката. Така Ница събра 25 точки и е на 12-о място. Лориен е 16-и с 20 точки.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 20 КРЪГ
09.01.15
21:30 ч.
Монпелие – Олимпик (Марсилия) 2:1
1:0 Кевин Бериго (36), 2:0 Пол Ласне (62), 2:1 Абидел Билел Омрани (68)
10.01.15
18:00 ч.
Бастия – ПСЖ 4:2
0:1 Лукас Моура (10), 0:2 Адриен Рабио (20), 1:2 Риад Бадебуз (32-дузпа), 2:2 Франсоа Модесто (45), 3:2 Жулиан Палмиери (56), 4:2 Жулиан Палмиери (89)
10.01.15
21:00 ч.
Евиан – Рен 1:1
1:0 Адриен Томасон (63), 1:1 Пол Жорж Нтеп (66)
10.01.15
21:00 ч.
Гинган – Ланс 2:0
1:0 Кристоф Мандане (17), 2:0 Клаудио Беавю (76-дузпа)
Ница – Лориен 3:1
0:1 Бенжамин Жано (6), 1:1 Ерик Бутек (29-дузпа), 2:1 Алекси Босети (60), 3:1 Карлос Едуардо (67)