Реал Мадрид се прочу за пореден път, след като отпадна срамно от третодивизионния Алкоркон на 1/16 - финалите за Купата на Краля. След позорното 0:4 в първия мач, тази вечер на реванша „белите" хвърлиха всички сили за разгромно победа, но вкараха само веднъж - чрез Ван дер Ваарт (82), за крайното 1:0. Скандална голово немощ накара 75 000 на „Сантиаго Бернабеу" до освиркат своите и да изпратят с аплодисменти тима от Сегунда „Б".

Наставникът на испанския колос Мануел Пелегрини заложи на голяма част от ключовите си фигури. В търсене на разгром в предни позиции бяха пуснати трима нападатели - Раул, Гонсало Игуаин и Рууд ван Нистелрой. Зад тях като плеймейкър действаше Кака.

В петата минута Рууд ван Нистелрой беше изведен, но загуби равновесие и беше блокиран. Многохилядната публика на „Бернабеу" започна да освирква своите, което допълнително наля олово в краката на Галактико. Гостите от града в мадридска област рядко излизаха в противниковото поле, но опитаха няколко далечни удара, които не затрудниха Йежи Дудек.

В 55-ата минута Рууд ван Нистелрой стреля от 20 метра, но покрай вратата. Секунди по-късно Кака имаше отлична възможност. Бразилският плеймейкър стреля в близкия долен ъгъл от десетина метра, но вратарят успя да избие. В 75-ата Ван дер Ваарт центрира прецизно, Кака стреля опасно с глава, но враатрят на Алкоркон улови. Едва в 82-рата минута падна първото попадение. Хубаво изпълнение на Рафа ван дер Ваарт направи 1:0, но това не зарадва феновете на Мадрид. В заключителните минути Реал вдугна оборотите, пропусна няколко добри положения, а Гонсало Игуаин удари фреда в 88-ата минута./БЛИЦ

Реал Мадрид - Алкоркон 1:0
1:0 Ван дер Ваарт (82)

Реал Мадрид: Дудек, Ласана Диара (69 - Марсело), Пепе, Албиол, Арбелоа, Мамаду Диара, Гаго, Кака, Игуаин, Раул, Ван Нистелрой