ПСЖ изненадващо падна у дома от Гинган с 1:2 и отпадна на 1/4-финалите в турнира за Купата на Лигата във Франция. Гостите получиха правото да изпълнят три дузпи, а последната от тях в заключителните секунди ги класира напред.

Килиан Мбапе и Неймар водеха атаката на парижани, а Единсон Кавани се появи в игра след почивката. Първата част не предложи попадения, но след почивката Неймар (62) откри резултата след асистенция на Тома Мюние. Минута преди това Маркус Тюрам пропусна дузпа за Гинган.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Гостите все пак не се предадоха и стигнаха до пълен обрат след нови две дузпи за шок и ужас на "Парк де Пренс". Конгоанецът Йени Н‘Габакото (81-дузпа) изравни, а в последните секунди Маркус Тюрам (90+3-дузпа) се реваншира за пропуска си от бялата точка по-рано и класира Гинган за 1/2-финалите на турнира.

По същото време Бордо победи гостуващия Льо Авър с 1:0 и също продължава в следващия етап. Нигериецът Самуел Калу (70) реализира победния гол за жирондинците.