Сензационният новак в германската Бундеслига - РБ Лайпциг излезе на върха в класирането, след като победи с 3:2 като гост Байер Леверкузен. Освен успеха гостите записаха и рекорд - най-дълга серия без загуба на нов тим в елита на Германия. От началото на сезона след 11 изиграни мача Лайпциг има 8 победи и 3 равенства.

Срещата бе белязана от няколко обрата, автогол и пропусната дузпа.

Домакините от Леверкузен излязоха напред в резултата още в първата минута, когато Кампъл се възползва от асистенция на Бранд. В 4-ата обаче Лайпциг изравни благодарение на автогол на Баумгартлингер.

В добавеното време на първото полувреме Леверкузен отново излезе напред в резултата с попадение на Бранд.

Домакините можеха да решат всичко в своя полза в 54-ата минута, но Калханоглу пропусна да се разпише от дузпа.

Последва натиска на Лайпциг, който доведе до пълен обрат. Форсберг се разписа в 67-ата минута за 2:2, а в 81-ата Орбан донесе успеха на гостите с 3:2.

Така поне временно РБ Лайпциг излезе начело в Бундеслигата с 27 точки, докато Байерн има 24 и мач по-малко. Байер Леверкузен е на осмо място с 16 точки.