Майорка надви сензацията на сезона в испанската Ла Лига Жирона с 3:2 на Балеарските острови и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Краля.

Домакините успяха да вкарат три гола в рамките на 14 минути през първото полувреме, като Абдон Пратс (28, 35-дузпа) се разписа на два пъти, а преди това Кайл Ларин (21) даде аванс на Майорка. Кристиан Стуани (68-дузпа) намали изоставането на Жирона, а Савио (90+6) върна интригата с гол в добавеното време, но времето за каталунците бе твърде малко, за да се доберат до изравнително попадение.

Така Майорка стана вторият отбор, който си осигури място на полуфиналите на надпреварата, след като преди това Реал Сосиедад го стори. Жирона приключва участието си в надпреварата, след като претърпя едва втората си загуба във всички турнири от началото на сезона и първа такава от септември насам.