Серезо Осака на три пъти изоставаше в резултата, но вкара късен победен гол за успеха си с 4:3 над Джеонбук Хюндай в първи мач от четвъртфиналите на Шампионската лига на Азия.

Хироши Кийотаке се раписа на два пъти през второто полувреме, а попадението му в 80-ата минута се оказа победно за японския тим, който взе минимален аванс преди реванша в Южна Корея.

Джеонбук водеше с 2:1 на почивката след два гола на Ли Дон-Гук, а Рюджи Бандо бе точен за домакините.

Кийотаке изравни в 55-ата минута с глава, но гостите почти веднага върнаха попадението чрез капитана си Чо Сун-Хван. Бо Кюн-Ким направи 3:3, след като бе точен от дузпа за Серезо.

Сувон Блууингс пропусна няколко чисти положения и направи само домакинско 1:1 с иранския Зобахан в другия четвъртфинал. Въпреки това корейският тим удължи на 27 мача серията си без домакинска загуба в азиатските турнири.

Гостите откриха резултата в 56-ата минута чрез Мохамад Гази, а 10 минути по-късно Парк Хюн-Беом изравни за Сувон. Той засече от воле центриране отдясно./БЛИЦ