Хетафе не успя да препъне у дома лидера Реал (Мадрид) и загуби с 0:1 в градското дерби от 22-ия кръг на Примера дивисион. Единственото и победно попадение за „кралския клуб” отбеляза Серхио Рамос (18). С успеха си „белият балет” дръпна временно поне за два часа с 10 точки на върха пред вечния враг и актуален шампион Барселона.

Домакините от едноименното мадридско предградие Хетафе започнаха нахъсано на своя „Колисеум Алфонсо Перес” и още в началото се опитаха да изненадат именития си съперник, но удар на Абделазис Барада премина високо над вратата на Касияс. В 9-ата минута стражът на Хетафе Анхел Моя изби с вещина опасен удар на Кристиано Роналдо. Постепенно натискът на гостите се засили и в 18-ата минута Месут Йозил центрира от корнер, а бранителят Серхио Рамос скочи над всички и с глава вкара за 0:1. „Кралският клуб” продължи да диктува събитията на терена в търсене на второ гол, който са внесе допълнително спокойствие. В 35-ата минута Роналдо пробва късмета си от фаул, но вратарят Моя отново се намеси решително. Три минути по-късно домакините показаха, че нямат намерение толкова лесно да загубят и бяха близо до изравнителен гол, но финалният пас на Хуан Родригес към Хуан Валера не се получи.

След почивката картината на терена не се промени особено, като Реал (Мадрид) държеше инициативата и търсеше второ попадение, докато домакините от Хетафе изчакваха своя шанс с редки контраатаки, които така и не доведоха до сериозна опасност пред вратата на Икер Касияс. В 71-вата минута топката удари ръката на Пепе, но съдията прецени, че шутът на Диего Кастро е бил от прекалено близо. „Кралският клуб” на няколко пъти бе близо увеличаване на преднината си, но удари на Кака и Карим Бензема не успяха да огорчат за втори път вратаря на Анхел Моя. В последната 90-а минута Кристиано Роналдо бе изведен зад отбраната на домакините и вкара гол, който обаче бе отменен заради очевидна засада на португалеца. В крайна сметка „белият балет” макар и пестеливо напълно заслужено си спечели трите точки и направи нова решителна крачка в борбата за титлата.

С успеха си Реал (Мадрид) събра 55 точки и убедително е на върха във временното класиране с 10 пункта пред Барселона, който има мач по-малко преди домакинството си срещу Реал Сосиедад. Хетафе остана на девета позиция с 27 пункта.

Атлетик (Билбао) - Еспаньол 3:3
1:0 Оскар Де Маркос (26), 1:1 Кристиан Ромарик (33), 1:2 Владимир Вайс (48), 2:2 Фернандо Йоренте (58), 3:2 Хави Мартинес (65), Хуан Албин (90)
04.02.12
19:00 ч.
Леванте - Сантандер 1:1
1:0 Аруна Коне (23), 1:1 Мануел Арана (61)
04.02.12
21:00 ч.
Хетафе - Реал (Мадрид) 0:1
0:1 Серхио Рамос (18)
04.02.12
23:00 ч.
Барселона - Реал Сосиедад (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 129 мача, 71 победи за Барселона, 30 равенства, 28 победи за Реал Сосиедад
05.02.12
13:00 ч.
Спортинг (Хихон) - Осасуна (ТВ+ "Булсатком")
20:45 ч.
Сарагоса - Райо Валекано  (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 21 мача, 12 победи за Сарагоса, 7 равенства, 2 победи за Райо Валекано
05.02.12
22:30 ч.
Атлетико (Мадрид) - Валенсия (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 143 мача, 52 победи за Атлетико (Мадрид), 37 равенства, 54 победи за Валенсия