Серо Портеньо стана шампион на Парагвай след победа над големия си съперник Олимпия с 2:1 в последния кръг на шампионата "Апертура". Серо Портеньо изоставаше с две точки от Олимпия кръг преди края, но след драматичен успех на Националния стадион "Дефенсорес дел Чако" спечели титлата. Още в 8-ата минута Серо Портеньо остана с човек по-малко след червен картон на уругваеца Валтер Лопес, който удари с лакът противников играч. Десетина минути след това директен червен картон за опасно нарушение получи и Ренсо Реворедо от Олимпия.

Серо Портеньо поведе с голове на Сантяго Салседо в 36-ата минута от дузпа и Хонатан Фабро от фаул в 65-ата. Олимпия остана с девет души след втори жълт картон на Едуардо Аранда, но въпреки това върна един гол чрез резервата Арналдо Касторино 15 минути преди края. В крайното класиране Серо Портеньо финишира с 49 точки, с 47 остана Олимпия, а трети с 44 е Либертад. Серо Портеньо е един от най-популярните клуове в Парагвай. Основан е през 1912 година и това е 29-ата му титла. С 32 е Олимпия, а Либертад има 15./БЛИЦ