Арсенал постигна минимална победа с 1:0 като гост на Тотнъм в дербито на Северен Лондон във Висшата лига.

Единственото попадение падна в 64-ата минута дело на Габриел Магаляеш, след като засече по страхотен начин с глава центриране от корнер.

Дербито не мина и без напрежение. В 35-а минута Юриен Тимбер атакува топката, но кракът му продължи към глезена на Педро Поро и удари съперника. Последва спречкване между играчи на двата отбора, а бранителят на Арсенал получи жълт картон за своята интервенция.

По този начин "артилеристите" продължават да са господарите на Северен Лондон и вече пет мача не позволят на Тотнъм да ги победи. Също така Микел Артета стана първият мениджър във Висшата лига с три поредни победи над Тотнъм като гост.

В класирането футболистите на Микел Артета се изкачиха на второ място с 10 точки, докато Тотнъм остават на 13-а позиция с 4.

В следващия кръг Арсенал гостува на Манчестър Сити в битката за върха, докато Тотнъм приема Брентфорд.