Северна Македония продължава да пише своята история във футбола, след като успя да се класира за баражите по пътя за Мондиала в Катар.

Футболистите на Благоя Милевски победиха в Скопие гостите от Исландия с 3:1 и заеха второто място в група J с актив от 18 точки.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Алиоски още в 7-ата минута даде аванс на домакините, но Торстейнсон в 54-ата минута възстанови равенството.

Победните два гола на една от звездите на тима - Елиф Елмас в 65-ата и 86-ата минута направиха щастливи всички в югозападната ни съседка. Гостите допълнително бяха обезкървени, след като в 79-ата минута от терена беше изгонен Йоханесон.  Така в крайна сметка Северна Македония ще очаква съперника си за баража.

Румъния се надяваше на чудо в Скопие и успех на мача си с Лихтенщайн. Румънците взеха победата с 2:0 след голове на Ман в 8-ата минута и Банчу в 87-ата минута, но заеха третата позиция с актив от 17. Станчу пропиля и дузпа в 35-ата минута на мача.

Германия е безапелационният лидер в групата. В последния си двубой Бундестимът победи като гост Армения с 4:1 и събра 27 точки в актива си.