Република Северна Македония прегази с 3:0 Латвия в мач от дивизия “C” на Лигата на нациите. Попаденията за западните ни съседи отбелязаха Яни Атанасов, Лирим Камили и Елиф Елмас.

След изразителната победа Северна Македония продължава да е начело в групата със 7 точки след първите три мача. По 3 т. имат Армения и Латвия, а Фарьорските острови имат само 1 т.

Сред титулярите на Северна Македония при гостуването в Рига беше Стефан Ашковски, който време игра в Славия.

Домакините от Латвия вложиха много усилия и опитаха всичко, но гостите се възполваха от открилите им се шансове. Яни Атанасов откри резултата в 35-ата минута след асистенция на Боян Миовски и грешка на защитата и на вратаря Ричард Матревикс.

През втората част Лирим Камили (в 70-ата минута) и Елиф Елмас в третата минута на добавеното време оформиха крайното 3:0 за Северна Македония.

В същото време Молдова се наложи с 2:0 срещу Андора в група 2 на най-ниската като ранкинг дивизия "D".