Севиля победи с 2:1 Реал (Мадрид) в дербито на 6-ия кръг в Примера дивисион. Гостите от Мадрид записаха първа загуба този сезон, като на терена липсваше португалската звезда Кристиано Роналдо.

Домакините поведоха в 33-ата минута, когато след добра комбинация между Наваро и Пероти, топката достигна до Хесус Навас и младокът с глава засече топката в мрежата. През второто полувреме гостите започнаха по-активно и логично изравниха. Пепе в 49-ата минута направи 1:1 след удар с глава. Севиля отново излезе напред в 66-ата минута, когато Ренато отново с глава заби топката зад Касияс.

След поражението едноличен лидер на върха остава Барселона с 6 победи от 6 мача, на второ място са Реал (Мадрид) и Севиля с по 15./БЛИЦ