Севиля записа девети си пореден мач без загуба във всички турнири, след като в мач от 19 кръг на Примера дивисион се наложи с 2:0 над Малага.

Карлос Бака откри резултата в 36-ата минута, след като на границата на вратарското поле получи топката от Жерар Деулофеу. В 68-ата минута Денис Суарес вкара втори гол за домакините след двойно подаване с Бака.

С този успех Севиля излезе на четвърто място с 39 точки, на две зад шампиона Атлетико (Мадрид). Андалусийците обаче имат и мач по-малко. Малага е седми с 31 точки.

Елче победи Леванте с 1:0 след гола на Хонатас в 12-ата минута, който с глава засече центриране на Арон Нигес. Файсал Фажър пропусна дузпа за домакините в 21-ата минута, гостите от Валенсия играха почти цял мач с човек по-малко. Давид Наваро беше изгонен от игра още в 6-ата минута.

С този успех Елче събра 17 точки и напусна зоната на изпадащите, като е над чертата само с една точка повече. Леванте се срина на предпоследното 19-о място с 16 точки, след като няма победа за първенство вече 7 поредни мача.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 19 КРЪГ
16.01.15
21:45 ч.
Кордоба – Ейбар 1:1
1:0 Флорин Андоне (1), 1:1 Микел Аруабарена (73)
Валенсия – Алмерия 3:2
1:0 Дани Парехо (11), 1:1 Томер Хемед (13), 2:1 Родриго (28), 2:2 Томер Хемед (33), 3:2 Алваро Негредо (83)
17.01.15
21:00 ч.
Виляреал – Атлетик (Билбао) 2:0
1:0 Денис Черишев (42), 2:0 Бруно Сориано (83-дузпа)
Хетафе – Реал (Мадрид) 0:3
0:1 Кристиано Роналдо (63), 0:2 Гарет Бейл (67), 0:3 Кристиано Роналдо (79)
18.01.15
18:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Гранада 2:0
1:0 Марио Манджукич (34'), 2:0 Раул Гарсия (88')
18.01.15
20:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Барселона 0:4
0:1 Лионел Меси (10'), 0:2 Лионел Меси (33'), 0:3 Лионел Меси (62'), 0:4 Сидни (83' автогол)