Севиля загуби с 1:2 гостуването на Сарагоса от 21-ия кръг на Примера дивисион. И трите попадения в мача паднаха преди почивката. Домакините откриха в 31-ата минута чрез Матео Контини. Севиля изравни само три минути по-късно, когато точен бе Фредерик Кануте - 1:1. В 42-ата Сарагоса поведе с 2:1 след автогол на Алваро Негредо. След почивката не падна ново попадение, а в края на срещата бяха показани три червени картона.

Грешникът за гостите Негредо си изкара директен червен за изключително грубо влизане в краката на Матео Контини. Същата съдба сполетя и Мариус Станкевичиус, който в 90-ата минута остави Севиля с 9 души. Адриан Колунга от Сарагоса си изкара втори жълт и съответно червен картон в продължението на двубоя.

След загубата Севиля е на петото място в Примера дивисион с 36 точки. Сарагоса пък изплува от дъното, изкачвайки се на 17-ото място с 20 точки.

Атлетико (Мадрид) стигна само до точка при гостуването на Расинг (Сантандер), завършило 1:1. Уругвайският нападател на "дюшекчиите" Диего Форлан откри резултата в 24-ата минута, а домакините изравниха в 36-ата чрез Гонсало Колса.

Така Сантандер взе частичен реванш от Атлетико за разгромното поражение с 0:4 от тима от Мадрид преди дни в първа полуфинална среща от турнира за Купата на Краля.

След изиграването на мачовете от 21-ия кръг в Примера дивисион Атлетико заема 12-ото място с 24 точки, а Сантандер е 11-и с 26 в актива си. /БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 21 КРЪГ

От 6 февруари (събота)

Валенсия – Валядолид 2:0
1:0 Евер Банега (8), 2:0 Давид Вия (29)

Барселона – Хетафе 2:1
1:0 Лионел Меси (8), 2:0 Хави (68), 2:1 Роберто Солдадо (90+3-дузпа)

Реал (Мадрид) – Еспаньол 3:0
1:0 Серхио Рамос (5), 2:0 Кака (30), 3:0 Гонсало Игуаин (90+1)

От 7 февруари (неделя)
Малага – Депортиво (Ла Коруня) 0:0

Атлетик (Билбао) – Херес 3:2
1:0 Икер Муняин (2), 1:1 Висенте Морено (10), 1:2 Марио Бермехо (41), 2:2 Фернандо Йоренте (65), 3:2 Фернандо Йоренте (86)

Майорка – Виляреал 1:0
1:0 Хосе Карлос Нунес (81)

Осасуна – Тенерифе 1:0
1:0 Карлос Аранда (47)

Алмерия – Спортинг (Хихон) 3:1
0:1 Диего Кастро (12-дузпа), 1:1 Алберт Крусат (15-дузпа), 2:1 Доминго Сисма (43), 3:1 Гилерме (80)

Сарагоса - Севиля 2:1
1:0 Матео Контини (31), 1:1 Фредерик Кануте (34), 2:1 Алваро Негредо (40-автогол)

Расинг (Сантандер) - Атлетико (Мадрид) 1:1
0:1 Диего Форлан (24), 1:1 Гонсало Колса (36)