Севиля и Ла Коруня не успяха да излъчат победител в двубоя помежду си от 2-ия кръг в Примера дивисион. Срещата завърши 0:0, като домакините могат много повече да съжаляват, че не взеха трите точки, след като доминираха в мача и създадоха повече положения пред вратата на съперника.

Още във 2-ата минута Фредерик Кануте отправи силен удар отдалеч, но право в ръцете на вратаря. По-късно и Абдулай Конко пробва точността на своя удар, но отново не успя да затрудни стража на гостите. Най-опасното положение през полувремето бе изстрел с глава на Алваро Негредо, който прехвърли вратаря, но не пожела да влезе в опразнената врата, а се отклони от напречната греда.

През втората част севилци продължиха да нападат по-настървено и още в 47-ата минута Хосе Мартин Касерес стреля опасно с глава, но отново не успя да преодолее вратаря Мануел Фернандес Мунис - Ману. По-късно нов фрапантен пропуск направи Негредо, който от близо не успя да уцели добре топката и да отбележи./БЛИЦ