Севиля победи с 3:0 останалия с 10 души Спортинг (Хихон) в мач от 26 кръг на Примера дивисион, докато Майорка обърна Еспаньол за 2:1. По този начин отборите от Андалусия и Балеарските острови останаха в битката за местата, даващи право на участие в евротурнирите.

Себастиан Егурен от Спортинг (Хихон) получи червен картон за фаул срещу Луиш Фабиано в наказателното поле, а бразилецът бе точен в 28-ата минута при изпълнението на назначената дузпа. След това Севиля доминираше на мача на “Санчес Писхуан”. Диего Пероти удвои аванса на тима си в 35-ата минута, след като се разписа след удар от воле.

Иван Ракитич изведе Алваро Негредо зад защитата на гостите в 65-ата минута и испанският национал прехвърли Куеяр за десетото си попадение за сезона. Със същия голов актив е и Лиуш Фабиано.

Севиля заема седмо място в класирането, само на три точки зад петия Еспаньол. Каталунският тим загуби пети мач от последните си шест двубоя за първенство, допускайки обрат за 1:2 срещу Майорка.

Емилио Нсуе вкара късен победен гол за тима от Балеарските острови. Испанският национал се разписа в 83-ата минута, след като вратарят Карлос Камени отрази по акробатичен начин удар на Акихиро Иенага.

Майорка можеше да открие резултата още в деветата минута, но Камени спаси дузпа на Чори Кастро. Десет минути по-късно Еспаньол поведе, след като Алваро Васкес избяга от опит за изкуствена засада и простреля Дуду Ауате. Пиер Уебо изравни в 63-ата минута с глава, а 20 минути по-късно дойде и гола на Нсуе.

Майорка, Атлетико (Мадрид) и Реал Сосиедад изостават на шест точки зад Еспаньол и също са замесени в битката за местата в евротурнирите. Отборите, заели пето и шесто и място ще играят в Лига Европа през следващия сезон. Спортинг (Хихон) няма победа от пет мача и е само на точка над зоната на изпадащите./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН - 26 КРЪГ

От 1 март (вторник)
Еспаньол - Майорка 1:2
1:0 Алваро Васкес (19), 1:1 Пиер Уебо (63), 1:2 Емилио Нсуе (83)

Севиля - Спортинг (Хихон) 3:0
1:0 Луиш Фабиано (28), 2:0 Диего Пероти (35), 3:0 Алваро Негредо (65)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 2 март (сряда) от 21:00 часа
Сарагоса - Атлетик (Билбао)
Баланс: 111 мача, 30 победи за Сарагоса, 30 равенства, 51 победи за Атлетик (Билбао)

Хетафе - Атлетико (Мадрид)
(TV+ "Булсатком")
Баланс: 13 мача, 3 победи за Хетафе, 4 равенства, 6 победи за Атлетико (Мадрид)

Виляреал - Еркулес (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 1 мач, 1 равенство

Осасуна - Депортиво (Ла Коруня)
Баланс: 33 мача, 9 победи за Осасуна, 9 равенства, 15 победи за Депортиво (Ла Коруня)

Реал Сосиедад - Леванте
Баланс: 5 мача, 1 победа за Реал Сосиедад, 1 равенство, 3 победи за Леванте

На 2 март (сряда) от 23:00 часа
Валенсия - Барселона (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 151 мача, 40 победи за Валенсия, 37 равенства, 74 победи за Барселона

На 3 март (четвъртък) от 21:00 часа
Алмерия - Расинг (Сантандер)  (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 7 мача, 2 победи за Алмерия, 2 равенства, 3 победи за Расинг (Сантандер)

На 3 март (четвъртък) от 23:00 часа
Реал (Мадрид) - Малага (Филм+ "Булсатком")