На стадион “Ел Мадригал” домакините от Виляреал се надяваха, че ще могат да победят гостуващия тим на Севиля, но футболистите на “жълтата” подводница дори не можаха да се доберат до точката. Първото полувреме бе сравнително равностойно и попадения не бяха отбелязани. След почивката обаче в 58-ата минута бразилецът Луиш Фабиано се измъкна от защитата на домакините и излязъл очи в очи с вратаря Диего Лопес го матира за 0:1. В 73-ата минута обаче “андалусците” останаха с човек по-малко на терена, след като Абдулайе Конко получи втори жълт картон и съответно червен. Въпреки това Севиля стигна до втори гол, дело на малийския национал Фреди Кануте. Той оформи крайното 0:2 в 85-ата минута на срещата. Така с тази победа Севиля се утвърди на третото място във временното класиране с актив от 60 точки, докато Виляреал остана на 5-а позиция с 55.

В другия мач Нумансия се наложи у дома срещу Малага с 2:0. Хуан Карлос Морено откри резултата още във 2-ата минута за 1:0 и до края на първото полувреме Нумансия успя да запази крехкия си аванс. След почивката в 53-ата минута Асиер Гоириа получи втори жълт и съответно червен картон, за да остави домакините с човек по-малко на терена. Въпреки това обаче Нумансия си гарантира трите точки с гол на Хавиер дел Пино в 61-ата минута. До края мачът просто се доиграваше. Така с победата си Нумансия се измъкна от последното място в класирането, но все още е под чертата на изпадащите на 19-а позиция с актив от 31 точки, докато Малага е на 7-о място с 51 точки. /БЛИЦ

Примера дивисион, 34-и кръг:
Реал (Мадрид) – Барселона 2:6
1:0 Игуаин (15), 1:1 Анри (18), 1:2 Пуйол (20), 1:3 Меси (35), 2:3 Рамос (56), 2:4 Анри (58), 2:5 Меси (75), 2:6 Пике (83)

Баланс: 3 мача, 2 победи за Сантандер, 1 равенство

18:00 часа Спортинг (Хихон) – Атлетик (Билбао)
Баланс: 73 мача, 18 победи за Спортинг (Хихон), 17 равенства, 38 победи за Атлетик (Билбао)

22:00 часа Бетис – Атлетико (Мадрид)
Баланс: 85 мача, 25 победи за Бетис, 20 равенства, 40 победи за Атлетико (Мадрид)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.