Носителят на трофея от турнира Лига Европа Севиля и Валенсия завършиха 1:1 на „Рамон Санчес Пихуан” в мача си от първия кръг на испанската Примера дивисион. Гостите от Валенсия завършиха мач в намален състав, след като в 66-ата минута Родриго де Паул получи директен червен картон и стана най-бързо изгоненият дебютант в историята на Примера дивисион.

В 8-ата минута аржентинецът Пабло Пиати от гостите се озова на стрелкова позиция и шутира диагонално по земя, но нямаше късмет, след като топката се отби първо в дясната, а после и в лявата греда. Осем минути по-късно Бето получи контузия и беше заменен от дебютанта Мариано Барбоса.

Въпрески силната игра на гостите резултатът откриха домакините в 44-ата минута, когато Карлос Бака намери Алейкс Видал, чийто първи шут бе отразен, но при втория не сгреши за 1:0.

След почивката в 66-ата минута официален дебют за гостите направи Родриго де Паул, който минута по-късно бе изгонен с директен червен картон за удар с лакът в лицето на Видал, който бе сменен с кървящо лице. 20-годишният аржентинец стана най-бързо изгоненият дебютант в историята на Примера дивисион.

Домакините се прибраха да бранят резултата и в самия край бяха наказани, след като в 88-ата минута друг дебютант за Валенсия Лукас Орбан отблизо оформи крайното 1:1.

Севиля - Валенсия 1:1
1:0 Алейкс Видал (44), 1:1 Лукас Орбан (88)
23.08.2014
22:00 часа
Гранада - Депортиво (Ла Коруня) 2:1
0:1 Иван Кавалейро (20), 1:1 Рубен Рочина (55), 2:1 Жан-Силвен Бабен (77)
24.08.2014
00:00 часа
Алмерия - Еспаньол 1:1
1:0 Фернандо Сориано (52), 1:1 Серхио Гарсия (90+13)
Райо Валекано - Атлетико (Мадрид) F+
Баланс: 33 мача, 9 победи за Райо Валекано, 8 равенства, 16 победи за Атлетико (Мадрид)
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.