Севиля излезе на четвърто място в Примера дивисион след победа с 2:1 над последния в класирането Спортинг (Хихон). Гостите имаха шанс поне за спечелването на точка, но бяха спрени от силната игра на вратаря Хави Варгас.

Ману дел Морал даде аванс на андалусийския тим в 15-ата минута, а Мартин Касерес удвои в 57-ата. Давид Барал бе единственият от играчите на Спортинг, който проби Варгас. Той върна едно попадение за тима от Хихон в 64-ата минута.

С успеха с мача от 8 кръг на Примера дивисион Севиля излезе на четвърто място с 15 точки, на две зад лидерите Барселона и Леванте и на една зад Реал (Мадрид). Спортинг (Хихон) има само една спечелена точка.

Любопитното за представянето на Севиля от началото на сезона, е че продължава да редува домакински победи с равенства като гост./БЛИЦ

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 8 КРЪГ
15.10.11
19:00 ч.
Реал (Мадрид) – Бетис 4:1
1:0 Гонсало Игуаин (46), 2:0 Кака (59), 2:1 Хорхе Молина (69), 3:1 Гонсало Игуаин (70), 4:1 Гонсало Игуаин (73)
15.10.11
19:00 ч.
Майорка – Валенсия 1:1
0:1 Адил Рами (38), 1:1 Томер Хемед (90)
15.10.11
19:00 ч.
Хетафе – Виляреал 0:0
15.10.11
21:00 ч.
Барселона – Расинг (Сантандер) 3:0
1:0 Лионел Меси (12), 2:0 Шави Ернандес (28), 3:0 Лионел Меси (69)
Сарагоса – Реал Сосиедад 2:0
1:0 Елдер Пощига (10), 2:0 Елдер Пощига (48)
16.10.11
19:00 ч.
Леванте – Малага 3:0
1:0 Баркеро (14), 2:0 Хуанлу (31), 3:0 Аруна Коне (41)
16.10.11
23:00 ч.
Севиля – Спортинг (Хихон) 2:1
1:0 Ману дел Морал (15), 2:0 Мартин Касерес (57), 2:1 Давид Варал (64)
17.10.11
22:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Осасуна (Филм +)
Баланс: 66 мача, 32 победи за Атлетик (Билбао), 19 равенства, 15 победи за Осасуна

Заб.: Посоченият баланс е само за мачовете между отборите в Примера дивисион.