Севиля победи у дома Селта с минималното 1:0 в първия и за двата тима мач за 2015 година от 17-ия кръг на испанската Примера дивисион. Така андалусци се изкачиха на четвъртата позиция във временното класиране.

Гостите от Виго останаха в намален състав още в 21-ата минута, когато Планас бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение срещу Денис Суарес. Андалусци бързо се възползваха от числения превес на терена и в 32-ата минута аржентинецът Николас Пареха реализира победното за тях попадение от пряк свободен удар в юбилейния си мач номер 100 в испанския елит.

След почивката гостите започнаха по-активно въпреки намаления си състав и в 52-ата минута Сантиаго Мина удари греда след подаване на Михаел Крон-Дели. В 71-ата минута андалусците пропуснаха да вкарата втори гол. Хосе Антонио Рейес направи двойно подаване с резервата Кевин Гамейро и насочи технично топката от 18 метра, при което тя се отби от напречната греда. До края на мача не се случи нищо запомнящо се.

С победата си Севиля събра 33 точки и се изкачи на четвърто място във временното класиране преди останалите срещи от кръга. Селта остава на осма позиция с 20 точки.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 17 КРЪГ
03.01.15
17:00 ч.
Атлетико (Мадрид) - Леванте 3:1
1:0 Гризман (18), 2:0 Гризман (47), 2:1 Ел Жар (62), 3:1 Годин (82)
23:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) - Атлетик (Билбао) (F +)
Баланс: 84 мача, 33 победи за Депортиво (Ла Коруня), 24 равенства, 27 победи за Атлетик (Билбао)
Валенсия - Реал (Мадрид) (F +, F +HD)
Баланс: 158 мача, 42 победи за Валенсия, 33 равенства, 83 победи за Реал (Мадрид)
Реал Сосиедад - Барслона (F +)
Баланс: 134 мача, 30 победи за Реал Сосиедад, 30 равенства, 74 победи за Барселона