Съперникът на Левски в Лига Европа Виляреал допусна поражение с 2:3 като гост на Севиля в мач от 10-ия кръг на Примера дивисион.

Андалусийци стигнаха до пълен обрат и продължават да са само на три точки от втория Реал (Мадрид), и на четири от лидера Барселона. Със скромните си девет точки пък "жълтата подводница" е едва на 16-ото място във временното класиране.

Още в 9-ата минута Луиш Фабиано откри за Севиля. В 29-ата Робер Пирес изравни, а в 59-ата Виляреал вече водеше в резултата. 2:1 направи Давид Фустер. До края обаче домакините стигнаха до обрата и победата с 3:2 след попадения на Луиш Фабиано и Фредерик Кануте.

В друга срещата от програмата на 12-ия кръг на Примера дивисион Валенсия се наложи с 3:1 над Сарагоса. Хуан Мата, Давид Вия и Пабло Ернандес бяха точни за домакините, а почетното попадение за гостите реализира Абел Агилар. С прибавените три точки Валенсия вече има 21 в актива си и заема четвъртото място. Сарагоса пък е на 13-ата позиция с 11. /БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 10 КРЪГ

От 7 ноември, събота

Тенерифе - Малага 2:2
1:0 Мартинес (18), 2:0 Алфаро (27), 2:1 Единьо (29), 2:2 Лопес (78)

Хетафе - Депортиво (Ла Коруня) 0:2
0:1 Миста (13), 0:2 Филипе (59)

Барселона - Майорка 4:2
1:0 Педро (11), 1:1 Нунес (20), 2:1 Педро (40), 3:1 Анри (44), 4:1 Меси (87-д), 4:2 А. Кейта (90)

Атлетико (Мадрид) - Реал (Мадрид) 2:3
0:1 Кака (5), 0:2 Марсело (25), 0:3 Игуаин (64), 1:3 Форлан (79), 2:3 Агуеро (81)

Алмерия – Осасуна 2:0
1:0 Хосечо (1-автогол), 2:0 Калу Уче (90)

Севиля - Виляреал 3:2
1:0 Луиш Фабиано (9), 1:1 Робер Пирес (29), 1:2 Давид Фустер (59), 2:2 Луиш Фабиано (61), 3:2 Фредерик Кануте (66)

Валенсия - Сарагоса 3:1
1:0 Хуан Мата (17), 2:0 Давид Вия (39), 3:0 Пабло Ернандес (41), 3:1 Абел Агилар (65)