Севиля излезе на второ място в класирането на Примера дивисион, измествайки Реал (Мадрид). Тимът от Андалусия записа ценен успех с 2:1 при гостуването си на Малага и вече има 7 точки, изоставайки единствено от водача в таблицата Валенсия. Севилци не стигнаха никак лесно до победата. Те изоставаха след гол на Рондон, но още до почивката обърнаха нещата в своя полза. Изравнителното попадение отбеляза Алехандро Алфаро, а секунди преди почивката друг дефанзивен футболист - Мартин Касерес, донесе пълния комплект от точки.

За Малага на вратата бе бившият страж на Литекс Родриго Галато. Бразилецът имаше добри изяви, но бе безпомощен при точните удари на Алфаро и Касерес.

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 3 КРЪГ
От 18 септември (събота)
Еспаньол – Алмерия 1:0
1:0 Хосе Мария Кайехон (47)

Майорка – Осасуна 2:0
1:0 Гонзало Кастро (23-дузпа), 2:0 Йонатан Де Гузман (90)

Спортинг (Хихон) – Атлетик (Билбао) 2:2
1:0 Мигел де ла Куевас (13), 2:0 Гастон Сангой (23), 2:1 Карлос Гурпеги (29), 2:2 Фернандо Йоренте (58)

Реал Сосиедад – Реал (Мадрид) 1:2
0:1 Анхел ди Мария (51), 1:1 Раул Тамудо (62), 1:2 Кристиано Роналдо (75)

От 19 септември (неделя)
Еркулес – Валенсия 1:2
0:1 Хуан Мата (2), 0:2 Пабло Ернандес (23), 1:2 Давид Трезеге (43-дузпа)

Расинг (Сантандер) – Сарагоса 2:0
1:0 Адриано Енрике (76), 2:0 Джерардо Ариел (90)

Леванте – Виляреал 1:2

0:1 Нилмар (16), 0:2 Нилмар (42), 1:2 Фелипе Кайседо (90)

Атлетико (Мадрид) – Барселона 1:2
0:1 Меси (13), 1:1 Раул Гарсия (25), 1:2 Пике (32)

Малага – Севиля 1:2
1:0 Рондон (14), 1:1 Алфаро (20), 1:2 Касерес (45)

На 20 септември (понеделник)
22:00 часа Депортиво (Ла Коруня) – Хетафе
Баланс: 12 мача, 6 победи за Депортиво (Ла Коруня), 4 равенства, 2 победи за Хетафе

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.