Севиля изпусна да победи на свой терен Еспаньол, като двата тима завършиха 0:0 в мача си от 19-ия кръг на Примера дивисион. Андалусци изпуснаха един куп голови положения и могат да съжаляват, че не регистрираха победа. Ману дел Морал направи фрапантни пропуски в 7-ата и 18-ата минута. Хесус Навас и Алваро Негредо също не бяха точни, като вторият пропусна най-доброто положение за Севиля в 40-ата минута след подаване на завърналия се в тима Хосе Антонио Рейес. След почивката Диего Пероти, Рейес и Пьтр Троховски не можаха да преодолеят защитата на „папагалчетата”. След ремито Севиля се изкачи на шесто място с 25 точки, докато Еспаньол остана седми с 24 пункта.

В друг мач от кръга аутсайдерът Сарагоса продължи отчайващото си представяне и завърши 1:1 у дома с Хетафе. Муарсио Ландзаро вкара с глава в 39-ата минута и арагонци поведоха с 1:0, но след почивката Елдер Пощига си вкара автогол в 79-ата минута за крайното 1:1. Така Севиля остава без успех от 16 октомври насам, запазвайки последното си място с актив от едва 11 точки, а Хетафе е 12-и с 21 пункта.

В дербито на новаците пък Гранада загуби на свой терен от Райо Валекано с 1:2. Гостите от мадридския квартал Вайекас достигнаха до успеха след попадения на Мичу в 26-ата и Пити в 53-ата минута, а домакините намалиха чрез Фран Рико в 88-ата минута. Срещата бе доста изнервена, като съдията Айса Гамес бе принуден да покаже един червен картон на Иниго Лопес от Гранада и общо 8 жълти картона. С победата си Райо Валекано събра 22 точки и вече е на 11-то място, а Гранада има 19 пункта и заема 15-та позиция.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 18 КРЪГ
14.01.12
19:00 ч.
Сарагоса - Хетафе 1:1
1:0 Марсио Ландзаро (39), 1:1 Елдер Пощига (79)
14.01.12
19:00 ч.
Гранада - Райо Валекано 1:2
0:1 Мичу (26), 0:2 Пити (53), 1:2 Фран Рико (88)
14.01.12
19:00 ч.
Севиля - Еспаньол 0:0
12
21:00 ч.
Майорка - Реал (Мадрид) (ТV+)
Баланс: 32 мача, 7 победи за Майорка, 7 равенства, 18 победи за Реал (Мадрид)
14.01.12
23:00 ч.
Валенсия - Реал Сосиедад (ТV+)
Баланс: 120 мача, 53 победи за Валенсия, 31 равенства, 36 победи за Реал Сосиедад
15.01.12
13:00 ч.
Атлетико (Мадрид) - Виляреал (ТV+)
Баланс: 20 мача, 7 победи за Атлетико (Мадрид), 5 равенства, 8 победи за Виляреал
15.01.12
17:00 ч.
Осасуна - Расинг (Сантандер) (Филм+)
Баланс: 37 мача, 12 победи за Осасуна, 11 равенства, 14 победи за Расинг (Сантандер)
Спортинг (Хихон) - Малага (ТV+)
Баланс: 32 мача, 12 победи за Спортинг (Хихон), 6 равенства, 14 победи за Малага