Севиля се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Испания. Тимът разби без проблеми Сарагоса с 3:0 над в реванша от четвъртфиналите. Първият мач завърши наравно 0:0.

Съпротивата на гостите издържа само до 26-ата минута, когато техният футболист Фернандес получи директен червен картон.
С 10 души за Сарагоса стана изключително трудно да издържат на натиска и защитата им се пропука само 10 минути по-късно.

Исканият от Челси Алваро Негредо засече с глава центриране на Ракитич от корнер и откри – 1:0. Секунди преди почивката Наваро асистира на Ракитич, хърватинът влезе в пеналта и простреля Лео Франко за 2:0.

В 65-ата минута гостите останаха с 9 души, след като и Гонсалес си изкара втори жълт картон за фаул срещу Сисиньо в пеналта. Негредо би хладнокръвно дузпата - 3:0. Крайното 4:0 оформи Ману дел Морал в добавеното време.