Севиля продължава да притиска Атлетик (Билбао) в битката за четвъртото място в Примера дивисион, след като в мач от 32 кръг се наложи с 4:1 над Еспаньол. С този успех андалусийците се доближиха на три точки от баския тим.

Халфът Стефан МБиа с глава откри резултата в 18-ата минута, а Кевин Гамейро вкара първия си гол в мача минута преди почивката. В самото начало на второто полувреме Еспаньол получи дузпа.

Федерико Фасио събори Кристиан Стуани в наказателното поле и Серхио Гарсия беше точен при изпълнението на 11-метровия наказателен удар. Кевин Гамейро вкара втория си гол в мача в 84-ата минута, а минута преди края резервата Иван Ракитич също се разписа във вратата на Херман.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 32 КРЪГ
04.04.2014
22:00 часа
Алмерия – Осасуна 1:2
0:1 Ориол Риера (19), 0:2 Алехандро Арибас (33), 1:2 Фернандо Сориано (73)
Барселона – Бетис 3:1
1:0 Лионел Меси (15-дузпа), 2:0 Жорди Фигуерас (67-авт.), 2:1 Рубен Кастро (68), 3:1 Лионел Меси (86)
05.04.2014
21:00 часа
Реал Сосиедад - Реал (Мадрид) 0:4
0:1 Асиер Ияраменди (45), 0:2 Гарет Бейл (66), 0:3 Пепе (85), 0:4 Алваро Мората (88)
05.04.2014
23:00 часа
Райо Валекано – Селта 3:0
1:0 Рубен Рочина (26), 2:0 Буено (49), 3:0 Буено (60)
06.04.2014
13:00 часа
Малага – Гранада 4:1
1:0 Игнасио Камачо (14), 2:0 Игнасио Камачо (37), 3:0 Нордин Амрабат (50), 4:0 Хуанми (74), 4:1 Юсеф Ел Араби (78)
Севиля – Еспаньол 4:1
1:0 Стефан М'Биа (18), 2:0 Кевин Гамейро (45), 2:1 Серхио Гарсия (47-дузпа), 3:1 Кевин Гамейро (84), 4:1 Иван Ракитич (89)