Валенсия допусна домакински обрат срещу Севиля от 1:0 до 1:2 в среща от 25-ия кръг на испанската Примера дивисион.

„Прилепите” поведоха в 25-ата минута, след като Тино Коста вкара прекрасно попадение с мощен шут от 20 метра – 1:0. В 36-ата минута гостите от Андалусия изравниха, след като Хесус Навас центрира отдясно, Иван Ракитич отклони и Гари Медел с ефектен плонж от седем метра опъна мрежата за 1:1.

След почивката андалусци заиграха по-добре от съперника. В 56-ата Висенте Гуаита се намеси по прекрасен начин сам срещу Хосе Антонио Рейес. В 68-ата ветеранът Андрес Палоп пресече пас към резервата Ариц Адурис. В 70-ата усилията на гостите донесоха втори гол. Фредерик Кануте след шпагат насочи топката към Хесус Навас, който на празна врата се разписа за 1:2. До края "прилепите" не можаха да отвърнат с гол и Севиля си тръгна с трите точки от „Местая”. Въпреки загубата тимът на Унай Емери остава твърдо на третата позиция с 40 точки, а Севиля се изкачи на 10-о място с 32 пункта.

В други срещи от кръга Осасуна надви у дома новака Гранада с 2:1, а Реал Сосиедад спечели важни три точки в борбата за оцеляване, след като надделя пред собствена публика срещу Майорка с 1:0.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 25 КРЪГ
25.02.12
19:00 ч.
Расинг (Сантандер) - Спортинг (Хихон) 1:1
0:1 Давид Барал (42), 1:1 Кристиан Стуани (74-дузпа)
Малага - Сарагоса 5:1
0:1 Карлос Аранда (23), 1:1 Себастиан Фернандес (45+1), 2:1 Пауло Да Силва (67-автогол), 3:1 Мартин Демикелис (77), 4:1 Иско (79), 5:1 Хосе Рондон (88)
25.02.12
23:00 ч.
Еспаньол - Леванте 1:2
0:1 Валдо (24), 1:1 Калу Уче (75), 1:2 Рубен Суарес (89)
26.02.12
13:00 ч.
Виляреал - Атлетик (Билбао) 2:2
1:0 Маркос Сена (11), 1:1 Фернандо Йоренте (62), 1:2 Маркел Сасуета (66), 2:2 Нилмар (68)