Севиля победи Атлетик (Билбао) с 2:1 в последен мач от 30-ия кръг на испанската Примера дивисион. В герой на “Рамон Санчес Писхуан” се превърна нападателят Алваро Негредо. Испанският национал донесе победата на домакините с двата си гола в 4-ата и 87-ата минута.

Той първо откри, след като засече с глава центриране от фаул и прониза вратаря Горка Ираисос за 1:0. В 50-ата минута Коке можеше да удвои, но отблизо удари гредата. Пет минути по-късно обаче Атлетик изравни па аналогичен начин. Гурпеги засече подаване от фаул и с глава се разписа за 1:1. Домакините не се предадоха и отчаяният им щурм даде резултат в 87-ата минута. Тогава звездата Хосе Антонио Рейес (екс Атлетико Мадрид и Арсенал) направи отличен пробив по лявото крило и асистира на находчивия Негредо, който фиксира крайното 2:1. Това бе гол №16 за стрелеца от началото на сезона. И двата отбора завършиха мача с по 10 души. Първо беше изгонен Фернандо Наваро от домакините в 74-ата минута, а след това и французинът Лапорт в 80-ата минута.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 30 КРЪГ
05.04.13
22:00 ч.
Гранада – Бетис  1:5
0:1 Рубен Кастро (30), 0:2 Рубен Кастро (32), 0:3 Иниго Лопес (34-авт.), 0:4 Дорлан Пабон (54), 1:4 Карлос Аранда (72), 1:5 Анхел Лопес (85)
06.04.13
17:00 ч.
Реал Сосиедад – Малага 4:2
1:0 Карлос Вела (20), 2:0 Де ла Бейя (24), 3:0 Антоан Гризман (30), 3:1 Пабло Моралес (43), 4:1 Иниго Мартинес (51), 4:2 Роке Санта Крус (70)
06.04.13
19:00 ч.
Реал (Мадрид) – Леванте 5:1
0:1 Мичел (31), 1:1 Гонсало Игуаин (36), 2:1 Кака (39-дузпа), 3:1 Кристиано Роналдо (84), 4:1 Месут Йозил (87), 5:1 Месут Йозил (90+1)
06.04.13
21:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Сарагоса 3:2
1:0 Бруно Гама (11), 1:1 Елдер Пощига (16-дузпа), 1:2 Пако Монтанес (35), 2:2 Карлос Марчена (41), 3:2 Абрахам (56)
06.04.13
23:00 ч.
Барселона – Майорка 5:0
1:0 Сеск Фабрегас (20), 2:0 Алексис Санчес (22), 3:0 Сеск Фабрегас (37), 4:0 Алексис Санчес (38), 5:0 Сеск Фабрегас (46)
07.04.13
13:00 ч.
Селта – Райо Валекано 0:2
0:1 Пити (14), 0:2 Андрия Делибашич (83)
07.04.13
18:00 ч.
Осасуна – Еспаньол 0:2
0:1 Ектор Морено (51), 0:2 Уакасо Мубарак (90+1)
07.04.13
20:00 ч.
Хетафе – Атлетико (Мадрид) 0:0
07.04.13
22:00 ч.
Валенсия – Валядолид 2:1
1:0 Микел Баленсиага (39-автогол), 1:1 Оскар (71), 2:1 Жонас (90+3)
08.04.13
23:00 ч.
Севиля – Атлетик (Билбао) 2:1
1:0 Алваро Негредо (4), 1:1 Карлос Гурпеги (55), 2:1 Алваро Негредо (87)

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ