Севиля победи на свой терен Осасуна с 2:0 в среща от 24-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Двубоят на „Рамон Санчес Писхуан” започна с натиск на домакините и те успяха да го материализират в 16-ата минута, когато Негредо намери чилийския халф Гари Медел, който се разписа за 1:0. До края на полувремето играчите на Мичел продължиха да диктуват събитията на терена, но не успяха да удвоят преднината си.

След почивката картината не се промени особено. Андалусци продължаваха да търсят втори гол на успокоението, докато памплонци търсеха своите шансове предимно с контраатаки. Едва в добавеното време на мача германският халф Пьтр Троховски оформи крайното 2:0, след като получи чудесен пас от Хесус Наваро.

Така Севиля прекъсна серията си от 3 поредни загуби в Примера дивисион и се изкачи до 10-о място във временното класиране с актив от 29 точки, докато Осасуна е осма позиция с 31 пункта.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 24 КРЪГ
18.02.12
19:00 ч.
Хетафе - Еспаньол 1:1
0:1 Алваро Гарсия Васкес (66), 1:1 Николас Федор (70)
18.02.12
21:00 ч.
Реал (Мадрид) - Сантандер 4:0
1:0 Кристиано Роналдо (6), 2:0 Карим Бензема (45+1), 3:0 Анхел Ди Мария (73), 4:0 Карим Бензема (89)
18.02.12
23:00 ч.
Севиля - Осасуна 2:0
1:0 Гари Медел (16), 2:0 Пьтр Троховски (90+4)