Севиля сложи край на 100-процентовия домакински актив на Майорка, след като се наложи с 3:1 в мач от 23 кръг на испанската примера дивисион. Двубоят бе белязан от три червени картона.

Майорка бе спечелил предишните си 10 мача на своя „Оно Естади” и сега срещата започна добре за островитяните, след като Марио Суарес откри резултата още в петата минута.

Това предимство оцеля до 23-ата минута, когато Хесус Навас наказа грешка на вратаря Дуду Ауате. До края на първото полувреме и двата тима останаха с по 10 души след червените картони на Алваро Негредо от Севиля, негов втори за три мача, и Иван Рамис от Майорка.

В 56-ата минута Ивица Драгутинович наказа нова грешка на Ауате. Израелският вратар бе излязал твърде много напред и сръбският национал го прехвърли от фаул, изпълнен до дясната тъчлиния.

Пет минути по-късно Севиля водеше с 3:1, след като се разписа резервата Диего Пероти. Победата даде на андалусийския тим преднина от пет точки пред шестия в класирането Майорка в директния спор между двата тима за място в Шампионската лига. Гостите завършиха мача с девет души заради червения картон в Дидие Зокора в края на срещата./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 23 КРЪГ
От 20 февруари (събота)
1:0 Андрес Гуардадо (3-дузпа), 2:0 Рики (6), 2:1 Марио Бермехо (38)

Барселона – Сантандер 4:0

1:0 Андрес Иниеста (7), 2:0 Тиери Анри (29), 3:0 Рафаел Маркес (34), 4:0 Тиаго (84)

Майорка – Севиля 1:3
1:0 Марио Суарес (5), 1:1 Хесус Навас (23), 1:2 Ивица Драгутинович (56), 1:3 Диего Пероти (61)