Севиля триумфира в градското дерби с Бетис. В мач от 35 кръг „червено-белите“ се наложиха с 2:0 и сложиха край на серията си от пет поредни двубоя без успех в Примера дивисион.

Кевин Гамейро откри резултата в 67-ата минута, когато с глава засече центриране на Стивън Н'Зонзи отляво. Коке удвои десет минути преди края с удар извън наказателното поле.

Така Севиля записа шести пореден двубой без загуба в градското дерби (5 победи и едно равенство), като в тези мачове от всички турнири не допусна гол срещу Бетис.

Успехът утвърди „червено-белите“ на седмо място в класирането с 52 точки, на две зад Селта и на три след Атлетик (Билбао). Бетис е 13-и с 41 точки и три кръга преди края има аванс от 9 точки пред зоната на изпадащите.

Резултати, програма и класиране в Испания - ТУК !!!