Севиля разби на своя „Рамон Санчес Писхуан” новака Леванте с 4:1 в среща от 20-ия кръг на Примера дивисион. В герой за домакините се превърна бразилският национал Луиш Фабиано, който се отчете с хеттрик. Нападателят откри резултата в 27-ата минута с изключително красиво попадение след пас на Хесус Навас. В 38-ата минута след центриране на Ромарик бранителят Ескюде бе оставен непокрит и покачи на 2:0. Четири минути по-късно резултатът стана класически, след като Фабиано отбеляза от дузпа, отсъдена за нарушение на Хавиер Вента срещу Фернандо Наваро.

След почивката в 57-ата минута Шиско върна един гол след подаване на Фелипе Кайседо – 3:1. Десет минути по-късно Фабиано оформи своя хеттрик и даде спокойствие на севилци. След самостоятелен пробив бразилецът вкара осмия си гол в Примера и оформи крайното 4:1.

След победата Севиля се изкачи на шесто място с актив от 29 точки, докато Леванте остана на предпоследната позиция с 15 пункта. /БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 20 КРЪГ
На 22 януари (събота)
1:0 Фабиано (27), 2:0 Ескюде (38), 3:0 Фабиано (42-дузпа), 3:1 Шиско (57), 4:1 Фабиано (67)

21:00 часа Барселона – Расинг (Сантандер) (ТВ +)
Баланс: 87 мача, 50 победи за Барселона, 22 равенства, 15 победи за Расинг (Сантандер)

23:00 часа Валенсия – Малага (ТВ +)
Баланс: 61 мача, 34 победи за Валенсия, 18 равенства, 9 победи за Малага

На 23 януари (неделя)
18:00 часа Хетафе – Еспаньол (Филм +)
Баланс: 13 мача, 5 победи за Хетафе, 3 равенства, 5 победи за Еспаньол

18:00 часа Спортинг (Хихон) – Атлетико (Мадрид)
Баланс: 77 мача, 19 победи за Спортинг (Хихон), 20 равенства, 38 победи за Атлетико (Мадрид)

18:00 часа Сарагоса – Депортиво (Ла Коруня)
Баланс: 55 мача, 18 победи за Сарагоса, 16 равенства, 21 победи за Депортиво (Ла Коруня)

18:00 часа Алмерия – Осасуна
Баланс: 7 мача, 3 победи за Алмерия, 1 равенство, 3 победи за Осасуна

20:00 часа Реал (Мадрид) – Майорка (ТВ +)
Баланс: 31 мача, 17 победи за Реал (Мадрид), 7 равенства, 7 победи за Майорка

22:00 часа Виляреал – Реал Сосиедад (ТВ +)
Баланс: 17 мача, 6 победи за Виляреал, 6 равенства, 5 победи за Реал Сосиедад

На 24 януари (понеделник)
22:00 часа Атлетик (Билбао) – Еркулес (Филм +)
Баланс: 39 мача, 22 победи за Атлетик (Билбао), 8 равенства, 9 победи за Еркулес

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.