Севиля направи домакинско 1:1 със слабака Леванте в мач от 11 кръг на испанската Примера дивисион. Това е втори пореден мач, в който андалусийският тим не успява да стигне до победа и вече е на четири точки от лидера Реал (Мадрид), въпреки че преди седмица можеше да бъде на първо място в класирането.

Витоло даде аванс на Севиля в 31-ата минута, когато с глава засече центриране на Жерар Деулофеу отдясно. Първото полувреме се игра с шест минути повече, тъй като вратарят на домакините Бето дълго време получаваше лекарска помощ. Той получи удар в брадата при висока топка, при което от главата му потече кръв.

В началото на второто полувреме Бето получи ритник в брадата, където вече имаше поставена лепенка и кръвта отново рукна. Вратарят на Севиля обаче продължи да играе. Десет минути преди края Леванте изравни. Касадесус се разписа при разбъркване в наказателното поле след центриране от корнер.

В края на мача кръв потече от главата на Давид Наваро. Защитникът на Леванте получи удар с крак. Заради честата намеса на лекарите след почивката се играха осем допълнителни минути след приключване на редовното време.

Въпреки спечелената точка Леванте остана в зоната на изпадащите. Тимът от Валенсия може да е в дъното на класирането, но потвърди силните си изяви като гост от началото на сезона (две загуби в шест мача). Севиля пък събра 23 точки, колкото имат Атлетико (Мадрид) и Валенсия. Вторият Барселона е с 25, а Реал (Мадрид) има 27.

Алмерия – Барселона 1:2
1:0 Тиеви Бифума (37), 1:1 Неймар (73), 1:2 Жорди Алба (82)
08.11.14
19:00 ч.
Хетафе – Елче 0:0
08.11.14
21:00 ч.
Реал (Мадрид) – Райо Валекано 5:1
1:0 Гарет Бейл (9), 2:0 Серхио Рамос (40), 2:1 Буено (44), 3:1 Тони Кроос (55), 4:1 Карим Бензема (59), 5:1 Кристиано Роналдо (83)
08.11.14
23:00 ч.
Селта – Гранада 0:0
08.11.14
23:00 ч.
Малага – Ейбар 2:1
0:1 Микел Аруабарена (42), 1:1 Хуанми (53), 2:1 Нордин Амрабат (89-дузпа)
09.11.14
13:00 ч.
Севиля – Леванте 1:1
1:0 Витоло (31), 1:1 Виктор Касадесус (80)
Валенсия – Атлетик (Билбао) (ТВ +)
Баланс: 158 мача, 63 победи за Валенсия, 37 равенства, 58 победи за Атлетик (Билбао)
09.11.14
22:00 ч.
Реал Сосиедад – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 124 мача, 37 победи за Реал Сосиедад, 27 равенства, 60 победи за Атлетико (Мадрид)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.