Севиля победи с 2:1 Райо Валекано в среща от 22 кръг на Примера дивисион. Головете за домакините бяха дело на Иван Ракитич и Алваро Негредо, а за тима от предградието на Мадрид точен бе Алехандро Домингес.

Севиля създаде повече голови възможности от своя съперник и в крайна сметка се добра до успех на „Рамос Санчес Писхуан“. Първото попадение падна в добавеното време на първото полувреме, когато вратаря на гостите Рубен направи груба грешка и Ракитич го прехвърли с удар от далечно разстояние.

Гостите успяха да стигнат до изравнително попадение в 51-та минута, когато Алехандро Домингес бе точен за 1:1 от дузпа.

Само 3 минути по-късно обаче Севиля отново излезе напред в резултата. Коке центрира по земя, успоредно на голлинията, а Алваро Негредо успя да изпревари вратаря на съперника, за да прати топката в мрежата му за 2:1.

В добавеното време от съдията, Иван Ракитич успя да си извади втори жълт картон, с което остави домакините с човек по-малко.

Севиля заема 11-о място с 29 точки, колкото имат още Валядолид и Хетафе, докато Райо Валекано е на 6-а позиция с 34 пункта.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 22 КРЪГ
01.02.13
22:30 ч.
Валядолид – Атлетик (Билбао) 2:2
1:0 Хави Гера (8), 2:0 Алберто Буено (15), 2:1 Оскар де Маркос (22), 2:2 Маркел Сусаета (50)
Хетафе – Депортиво (Ла Коруня) 3:1
0:1 Пици (12-дузпа), 1:1 Диего Кастро (25-дузпа), 2:1 Алваро (81), 3:1 Адриан Колунга (84)
02.02.13
21:00 ч.
Еспаньол – Лeванте 3:2
1:0 Ибора (42-авт.), 1:1 Рубен Гарсия (47), 2:1 Кристиан Стуани (67), 3:1 Серхио Гарсия (69), 3:2 Обафеми Мартинс (87)
Севиля – Райо Валекано 2:1
1:0 Иван Ракитич (45), 1:1 Алехандро Домингес (51), 2:1 Алваро Негредо (54)
Атлетико (Мадрид) – Бетис (ТВ +)
Баланс: 91 мача, 43 победи за Атлетико (Мадрид), 21 равенства, 27 победи за Бетис
03.02.13
22:00 ч.
Реал Сосиедад – Майорка
Баланс: 43 мача, 18 победи за Реал Сосиедад, 8 равенства, 17 победи за Майорка

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ