Севиля направи домакинско равенство 1:1 с Депортиво (Ла Коруня) в мач от 26 кръг на испанската Примера дивисион и не успя да съкрати на една точка изоставането си от третия в класирането Валенсия.

Защитникът Федерико Фасио даде аванс на андалусийския тим в 21-ата минута след попадение с глава, но само три минути по-късно Депортиво стигна до изравнителен гол. Адриан Лопес се разписа след центриране на Андрес Гуардадо.

Севиля има 44 точки от 26 мача, а Валенсия може да дръпне с шест точки при победа при гостуването си на втори в класирането Барселона. Каталунците са с 62 точки, колкото има и Реал (Мадрид). Кралския клуб е лидер заради по-добра голова разлика.

В друг късен съботен мач Спортинг (Хихон) направи 0:0 у дома с Атлетик (Билбао). Вратарят на домакините Хуан Пабло спаси дузпа на Игор Габилондо в 59-ат аминута и попречи на баските да си тръгнат от подгизналия заради дъжда стадион „Молинон”./БЛИЦ