Севиля спечели трудна победа с 1:0 над Реал Сосиедад в мач от 4 кръг на Примера дивисион и излезе на трето място в класирането.

Домакините доминираха в мача, но срещаха проблеми в опита си да материализират предимството си в попадения. Кануте, който се завърна след контузия, вкара при първото чисто положение през второто полувреме, след като преодоля вратаря Клаудио Браво в 53-ата минута.

Реал Сосиедад потърси изравнително попадение и бе близо до него в 67-ата минута. Антоан Гризман намери Иниго Мартинес при центриране от фаул, но младокът не успя да уцели вратата.

Успехът затвърди превъзходството на Севиля в последните мачове с тима от Сан Себастиан. В осем мача срещу Реал Сосиедад андалусийците имат 7 победи и равенство./БЛИЦ

Барселона – Осасуна 8:0
1:0 Лионел Меси (5), 2:0 Сеск Фабрегас (13), 3:0 Давид Вия (34), 4:0 Роверсио (40-автогол), 5:0 Лионел Меси (41), 6:0 Шави (57), 7:0 Давид Вия (76), 8:0 Лионел Меси (79)
19:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Расинг (Сантандер) (ТВ +)
Баланс: 78 мача, 40 победи за Атлетико (Мадрид), 19 равенства, 19 победи за Расинг (Сантандер)
18.09.11
21:00 ч.
Леванте – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 12 мача, 1 победи за Леванте, 1 равенства, 10 победи за Реал (Мадрид)
18.09.11
23:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Бетис (ТВ +)
Баланс: 92 мача, 35 победи за Атлетик (Билбао), 31 равенства, 26 победи за Бетис

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.