Севиля победи много трудно последния Алмерия с 2:1 у дома в мач от осмия кръг на Примера дивисион. Кевин Гамейро (6) и Родриго Риос-Родри (23) се разписаха преди Иван Ракитич да донесе точките в 92-ата минута. В 6-ата минута Кевин Гамейро вкара на празна врата след грешка между Кристиан Фернандес и Ернан Пейерано. В 16-ата новото попълнение на домакините Висенте Ибора удари греда след центриране от корнер на Иван Ракитич. В 24-ата гостите изравниха. Сусо изведе прецизно Родриго Риос-Родри, който изравни за 1:1. В 92-ата минута Марин центрира на първата греда и Ракитич заби победното попадение за 2:1 в полза на Севиля./БЛИЦ

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 8 КРЪГ
04.10.13
21:00 ч.
Виляреал – Гранада 3:0
1:0 Бруно Сориано (30), 2:0 Джовани дос Сантос (49), 3:0 Томас Пина (82)
Елче – Еспаньол 2:1
1:0 Феран Короминас (39), 1:1 Тиеви Бифума (65), 2:1 Феран Короминас (73)
Леванте – Реал (Мадрид) 2:3
1:0 Баба Диавара (57), 1:1 Серхио Рамос (61), 2:1 Наби Ел Зар (86), 2:2 Алваро Мората (90), 2:3 Кристиано Роналдо (90+4)
05.10.13
23:00 ч.
Барселона – Валядолид 4:1
0:1 Хави Гера (10), 1:1 Алексис Санчес (14), 2:1 Шави (52), 3:1 Алексис Санчес (64), 4:1 Неймар (70)
06.10.13
13:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Селта 2:1
1:0 Диего Коста (43), 2:0 Диего Коста (61), Санти Мина (71)
06.10.13
18:00 ч.
Севиля – Алмерия 2:1
1:0 Кевин Гамейро (6), 1:1 Родри (23), 2:1 Иван Ракитич (90+2)
Атлетик (Билбао) – Валенсия (Филм +)
Баланс: 156 мача, 58 победи за Атлетик (Билбао), 35 равенства, 63 победи за Валенсия

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.