Севиля обърна Барселона от 0:1 до 3:1 и се докосна Суперкупата на Испания. Андалусийците взеха първия мач между двата тима на собствения си стадион„Рамон Санчес Писхуан”, а реваншът е след седмица. Барса водеше с 1:0 до почивката, но през втората част домакините се развихриха и отбелязаха три безответни попадения.

В 21-ата минута Максуел центрира отляво и Ибрахимович засече топката във вратата на Палоп. В 62-ата обаче бразилският голмайстор Луиш Фабиано изравни, а 11 по-късно резервата Кануте направи обрата пълен. Отново нападателят от Мали бе точен в 83-ата за 3:1.

Пеп Гуардиола бе дал почивка на световните си шампиони Валдес, Пуйол, Пике, Бускетс, Педро, Иниеста и Шави. За „блауграна” игра бившият футболист на Севиля Адриано, заменил в 81-ата минута Милито. Суперзвездата Меси пък се появи в игра в 52-ата минута./БЛИЦ