Севиля се върна на четвъртото място в Примера дивисион след победа с 3:1 у дома срещу Атлетико Мадрид в среща от 35-ия кръг на Примера дивизион. Луиш Фабиано откри резултата в полза на "бяло-червените" още в петата минута, но след това напусна терена контузен. Три минути по-късно португалският полузащитник на гостите Тиаго изравни.

В 13-ата минута Хуан Валера повали Адриано в наказателното поле на Атлетико и Алваро Негредо отново даде аванс от един гол в полза на домакините след точно изпълнение на отсъдената дузпа.

Пет минути преди почивката Луис Переа извърши ново нарушение за дузпа и Негредо отново бе точен от бялата точка, оформяйки крайния резултат 3:1 в полза на Севиля.

След тази победа отборът от областта Андалусия отново заема четвъртото място в Примера дивисион с актив от 57 точки, с осем по-малко от третия в подреждането Валенсия. Атлетико Мадрид, който ще участва на финал в турнира Лига Европа, се намира на 10 място./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 35 КРЪГ
От 1 май (събота)
Малага – Спортинг (Хихон) 1:1
0:1 Апоно (43-автогол), 1:1 Сайседо (79)
Валядолид – Хетафе 0:0

Тенерифе – Расинг (Сантандер) 2:1

1:0 Роман Мартинес (45), 2:0 Айосе (56-дузпа), 2:1 Хиско (71)

Херес – Алмерия 2:1
1:0 Арментерос (28), 1:1 Сориано (34), 2:1 Марио Бермехо (90)

Еспаньол – Валенсия 0:2
0:1 Жигич (61), 0:2 Жигич (74)

Виляреал – Барселона 1:4
0:1 Меси (19), 0:2 Шави (34), 0:3 Къркич (42), 1:3 Нилмар (67), 1:4 Меси (88)

На 2 май (неделя)
Севиля – Атлетико (Мадрид) 3:1
1:0 Луиш Фабиано (5), 1:1 Тиаго (8), 2:1 Негредо (13-д), 3:1 Негредо (40-д)

На 2 май (неделя) от 20,00 часа
Реал (Мадрид) – Осасуна Филм+
Баланс: 63 мача, 37 победи за Реал (Мадрид), 14 равенства, 12 победи за Осасуна
На 2 май (неделя) от 22,00 часа
Атлетик (Билбао) – Майорка
Баланс: 29 мача, 14 победи за Атлетик (Билбао), 6 равенства, 9 победи за Майорка
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.