Севиля победи очаквано у дома борещия се за оцеляване Сарагоса с 3:1 в среща от 30-ия кръг в испанската Примера дивисион и се изкачи на пето място във временното класиране.

Андалусци бяха по-активният тим на своя „Рамон Санчес Писхуан” и логично поведоха след гол на аржентинеца Диего Пероти, който получи страхотен пас от Хесус Навас в 43-ата минута и вкара за 1:0.

След почивката, в 47-ата минута гостите стигнаха до изравнително попадение, дело на Иржи Ярошик след асистенция на Габи. Радостта на арагонци обаче бе твърде кратка, след като Фреди Кануте от дузпа в 56-ата минута отново изведе домакините напред в резултата – 2:1. В добавеното време на мача Алваро Негредо от нова дузпа оформи крайното 3:1 в полза на Севиля.

След победата андалусци събраха 45 точки и изместиха от петото място Еспаньол, който след загубата си днес от Расинг (Сантандер) с 1:2 има 43 пункта. Сарагоса остана над зоната на изпадащите, на 17-а позиция с 30 точки. /БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН - 30 КРЪГ

От 2 април (събота)
Реал (Мадрид) - Спортинг (Хихон) 0:1
0:1 Анхел де лас Куевас (79)

Хетафе - Валенсия 2:4
1:0 Ману дел Морал (13), 1:1 Роберто Солдадо (46), 1:2 Роберто Солдадо (64), 1:3 Роберто Солдадо (66), 1:4 Роберто Солдадо (77), 2:4 Адриан Корпа (88)

Виляреал - Барселона 0:1
0:1 Жерар Пике (67)

На 3 април (неделя) от 18:00 часа
Реал Сосиедад - Еркулес 1:3
0:1 Портийо (70), 0:2 Дренте (84), 0:3 Дренте (90), 1:3 Ирфан (90)

Леванте - Малага 3:1
1:0 Стуани (5), 2:0 Суарес (8), 2:1 Фернандес (60), 3:1 Стуани (72)

Депортиво (Ла Коруня) - Майорка 2:1
0:1 Пиер Уебо (27), 1:1 Хиско (54), 2:1 Насаад (67)

Еспаньол - Расинг (Сантандер) 1:2
1:0 Освалдо (37-дузпа), 1:1 Колса (50), 1:2 Сантос (74)

На 3 април (неделя) от 20:00 часа
Севиля - Сарагоса 3:1
1:0 Диего Пероти (43), 1:1 Иржи Ярошик (47), 2:1 Фреди Кануте (56-дузпа), 3:1 Алваро Негредо (90+3-дузпа)

На 3 април (неделя) от 22:00 часа
Осасуна - Атлетико (Мадрид) (TV+ "Булсатком")
Баланс: 61 мача, 21 победи за Осасуна, 9 равенства, 31 победи за Атлетико (Мадрид)

На 4 април (понеделник) от 22:00 часа