Севиля победи Ла Коруня с 2:0 като гост в последен мач 5-ия кръг от Примера дивисион на Испания. С успеха “червените” се закрепиха на четвъртото място във временното класиране с 11 точки. Лидерът Барселона е с 15. Новакът Ла Коруня остана 10-и с 6 точки. В последните 4 мача помежду им двата тима бяха записали 4 поредни ремита. Тимът от Андалусия обаче спечели седем от последните си 11 гостувания на съперника (7-2-2). Двете попадения паднаха в последния четвърт час на срещата. Първо Алваро Негредо откри в 75-ата минута след пас на бразилеца Сисиньо, а в 84-ата хърватинът Иван Ракитич покачи след груба грешка на защитата на домакините.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 5 КРЪГ
22.09.12
17:00 ч.
Сарагоса – Осасуна 3:1
1:0 Елдер Пощига (4), 1:1 Емилиано Арментерос (30), 2:1 Давид Тимор (44-автогол), 3:1 Антонио Апоньо (71-дузпа)
22.09.12
19:00 ч.
Селта – Хетафе 2:1
1:0 Аугусто Фернандес (57), 1:1 Абделазиз Барада (59), 2:1 Чу Йон Парк (68)
Барселона – Гранада 2:0
1:0 Шави Ернандес (87), 2:0 Борха Гомес (90+2-авт.)
23.09.12
13:00 ч.
Майорка – Валенсия 2:0
1:0 Виктор (8), 2:0 Хавиер Арисменди (55)
23.09.12
17:00 ч.
Леванте – Реал Сосиедад 2:1
0:1 Давид Сурутуса (23), 1:1 Хосе Баркеро (70-дузпа), 2:1 Обафеми Мартинс (87)
23.09.12
19:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Валядолид 2:1
1:0 Диего Годин (31), 2:0 Радамел Фалкао (45-дузпа), 2:1 Алберто Буено (55)
23.09.12
20:50 ч.
Атлетик (Билбао) – Малага 0:0
24.09.12
20:45 ч.
Райо Валекано – Реал (Мадрид) 0:2
0:1 Карим Бензема (12), 0:2 Кристиано Роналдо (70-дузпа)
24.09.12
22:30 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Севиля 0:2
0:1 Алваро Негредо (75), 0:2 Иван Ракитич (84)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК