С десет души Севиля се класира за елиминационната фаза на Шампионската лига, след като направи домакинско 1:1 с Щутгарт в мач от Група „G”.

Испанският тим трябдаше да доиграе последните 15 минути с човек по-малко, след като при направени три смени резервата Алдо Душер напусна заради контузия.

Хесус Навас бе дал аванс на севилци в 14-ата минута, когато получи прекрасен пас от Луиш Фабиано. След контузията на Душер, Здравко Кузманович изравни в 79-ата минута с удар от 20 метра.

Равенството 1:1 между Унирея и Рейнджърс в другия мач означаваше, че Севиля продължава на 1/8-финал на Шампионската лига./БЛИЦ

Севиля – Щутгарт 1:1

1:0 Хесус Навас (13), 1:1 Кузманович (79)

Севиля: 13.Хави Варас, 24.Абдулай Конко, 4.Себастиан Скилачи, 14.Жулиен Ескюде, 18.Фернандо Наваро, 7.Хесус Навас, 8.Дидие Зокора, 22.Ндри Ромарик (62-5.Алдо Душер), 16.Диего Капел (58-25.Диего Пероти), 10.Луиш Фабиано, 9.Аруна Коне (31-19.Алваро Негредо)

Щутгарт: 1.Йенс Леман, 4.Халид Буларуж (46-27.Стефано Челоци), 5.Сердар Ташчъ, 17.Матийо Делпиер, 15.Артур Бока, 19.Роберто Хилберт (46-16.Себастиан Руди), 25.Елсон, 32.Здравко Кузманович, 11.Томас Хицълспергер (65-39.Юлиан Шийбер), 23.Александър Хлеб, 29.Павел Погребняк