Севиля завърши по драматичен начин сезона в испанската Примера дивисион. Тимът успя да устиска четвъртото място, даващо право на участие в предварителните кръгове на Шампионската лига. Севилци спечелиха като гости срещу Алмерия с 3:2. Отборът поведе на два пъти в резултата – чрез Кануте в 16-ата и автогол на Чико в 53-ата минути. Домакините изравняваха след голове на Сориано в 44-ата и Ортис в 79-ата минута. Драмата настъпи в даденото от съдията добавено време, когато Родри бе изпуснат от защитата на домакините и вкара решителния трети гол за своя тим.

Хетафе завърши на шесто място в Примера след победа с 3:0 като гост над носителя на купата на Лига Европа Атлетико Мадрид. Домакините бяха в резервен състав и позволиха да загубят от съседския отбор. Двете попадения вкара Солдадо (13 и 53), а веднъж се разписа Даниел Парехо (86). Последния си мач с екипа на Хета изигра 37-годишния бранител Давид Беленгер, превърнал се в емблема на клуба.
Гостите направиха шампионски шпалир преди началото на мача, за да поздравят носителя на трофея в Лига Европа./БЛИЦ