Севиля завърши с победа годината и ще посрещне 2020 като трети в класирането на испанската Примера. Диего Карлош и Евер Банега отбелязаха за успеха с 2:0 при гостуването на новака Майорка и донесоха ценни три точки.

Севиля откри в средата на полувремето, когато изпълни няколко ъглови удара и след един от тях се стигна до гол. Евер Банега центрира, а Диего Карлош надскочи стража на Майорка Маноло Рейна и откри резултата.

В 63-ата минута ВАР се намеси в ущърб на тима от Палма и реферът Хил Мансано даде дузпа за нарушение на Идрису Баба, а Банега не сбърка от бялата точка - 2:0 за Севиля.

Тимът на Юлен Лопетеги събра 34 точки. Андалусийци имат с 4 точки повече от 4-ия Хетафе и със сигурност ще посрещнат 2020 година в Топ 3.