Хърватия и Украйна завършиха наравно 2:2 в мач от група 6 на световните квалификации от зона Европа и по този начин запазиха интригата за второто в крайното класиране.

Още в самото начало домакините от Хърватия поведоха с 1:09 след гол на Младен Петрич във 2-ата минута, но Украйна много бързо изравниха чрез попадение на Андрий Шевченко в 13-ата минута.

Гостите сътвориха и пълен обрат, след като в самото начало на втората част точен за тях бе Олексий Гай. Все пак “шахматистите” успяха да се доберат до равенството 2:2, след като звездата на Тотнъм Лука Модрич бе точен в 65-та минута.

Така след тази подялба на точките Хърватия остава на второ място в групата с 11 точки, докато Украйна е на 4-та позиция с 8 пункта. /БЛИЦ