Шахтьор (Донецк) победи с лекота гостуващия Черноморец (Одеса) с 3:0. Всички попадения баха дело на футболисти от Бразилия. Резултата откри Жадсон от дузпа още в 5-ата минута. В 50-ата Дъглас Коща удвои с великолепен удар от фаул, а класическия успех оформи Луиш Адриано в 66-ата минута.

Така отборът окупира върха в първенството на Украйна само три кръга преди края на сезона. Шахтьор и Динамо вървяха с равни точки, но грандът от Киев загуби сензационно от Карпати (Лвов) и вече е на второ място.

Двата отбора вървяха с равни точки до момента, но Динамо сензационно загуби от Карпати и позволи на конкурента си за титлата да вземе аванс. Въпреки преднината на Шахтьор, интригата около първото място остава, защото в предпоследния кръг двата гранда на украинския футбол излизат един срещу друг на "Донабс Арена" в Донецк и Динамо ще има шанс да си върне лидерството./БЛИЦ