Шахтьор (Донецк) победи Динамо (Киев) с 2:0 като гост в голямото дерби от 23-ия кръг на украинската Висша лига. С този голям успех "оранжевите" на практика отказаха вечния враг от битката за титлата.

Шахтьор се изравни на върха с Днепър (Днепропетровск) с по 50 точки, а Динамо остава на трета позиция с 43. Днепър има и мач по-малко. На Олимпийския стадион в Киев гостите решиха мача с два гола преди почивката, като те бяха дело на бразилец. Тайсън изведе Луис Адриано в наказателното поле и последният преодоля вратаря Рибка за 0:1.

В 34-ата минута бившият капитан на Динамо (Загреб) Домагой Вида изчисти лошо топката точно в тялото на Дъглас Коста. След рикошета Луис Адриано овладя и хладнокръвно фиксира крайното 0:2.