Светослав Тодоров игра четвърт час за Ховерла при загубата с 1:5 от шампиона Шахтьор (Донецк) в мач от 17-ия кръг на украинското първенство. Българският нападател се появи на терена в 78-ата минута и почти веднага си изкара жълт картон за удар с ръка срещу Вилиан по време на борба за топката.

Иначе Шахтьор започна ударно двубоя, след като за 17 минути вече водеше с убедителното 3:0. Илсиньо откри в 5-ата, Вилиан удвои в 13-ата, а четири по-късно Мхитарян вкара за класическия резултат на светлинното табло. В продължението пък младокът Льо Талек отбеляза почетното попадение.

Въпреки видимото понижаване на темпото след паузата възпитаниците на Мирча Луческу добавиха нови два гола. Дъглас Коща вкара за 4:1, а в 80-ата Марко Девич оформи крайното 5:1.

С успеха на "Донбас Арена" Шахтьор събра 48 мача и е недостижим на върха. Ховерла пък остава на предпоследната 15-а позиция с 11 точки.