Шахтьор (Донецк) продължава победната си серия във Висшата лига на Украйна. Шампионите победиха трудно Днепър с 2:1 в мач от 10-ия кръг и вече имат 10 поредни победи от началото на сезона. Гостите от Дпепропетровск, пък се свлякоха на трета позиция, на 9 точки от лидера. Втори е Динамо (Киев) с 24 т.
На “Донбас Арена” Днепър се държа достойно и поведе с гол на Ротан още в 9-ата минута. 10 по-късно обаче арменският национал Хенрик Михтарян изравни.

След час игра гостите останаха с 10 души след изгонването на Чеберяшко и тяхната задача стана още по-трудна. Защитникът спъна противников нападател в пеналта и съдията побърза да му покаже втори жълт картон и да даде дузпа. Луис Адриано обаче пропусна от бялата точка. В 80-ата минута хърватският капитан на Шахтьор Дарио Сърна се разписа и донесе победата с 2:1. Малко преди края Степаненко от домакините също трябваше да се прибере по-рано под душовете заради втори жълт картон.